divadelní soubor

chaos

Valašská Bystřice

divadelní soubor

chaos

Valašská Bystřice

Moje přítelkyně slečna Flintová

2006-2007

Autor - Donald Churchill a Peter Yeldhman

Režie - Josef Rýdl

Obsazení - David Svoboda, Pavla Heryánová, MUDr. Jaromír Veith, Helena Křenková, Jaromír Chumchal, Veronika Fröhlichová

Jedná se o svižnou komedii ze současné Anglie, jejíž motiv se nám zdál být natolik blízký, že tato hra by klidně mohla vzniknout i v Čechách. Pokud byste však čekali klasický milostný trojúhelník, budete zklamáni.

Doktor botaniky Tom Lambert je se svým dosavadním životem poměrně spokojený. Veřejnosti je znám svým pravidelným vystupováním v televizi, kde radí zahrádkářům. O domácnost se mu stará sluha Albert a daně a účty spravuje i nadále bývalá žena Sára. Idyla končí okamžikem, kdy mu Sára oznámí, že končí svou práci pro něj, a to kvůli slečně Flintové. A aby toho na chudáka Toma Lamberta nebylo málo telefonicky se mu ohlásí inspektor daňového úřadu pan Gilbert Dodds. Od této chvíle se začíná roztáčet kolotoč neuvěřitelně zmatených situací a nedorozumění, které jako vždy u Churchilla, gradují do nečekaného závěru.

Téma placení daní není, pravda, příliš nové, nicméně aktuální je stále. A že na svoji nepozornost obyčejný člověk doplatí vždycky dříve než zkušený podvodník, se potvrdilo už mnohokrát.