Úvod | Program | Hry | MiniDrama | Pro pořadatele | Fotogalerie | Videoukázky | Historie | Další činnost | Sponzoring |  
 

MiniDrama

Dětský divadelní soubor Chaos – Minidrama z Valašské Bystřice od října 2019 nacvičuje pro divadelní sezonu 2020, pohádku „Jak Kašpárek vysvobodil krále Honzu“, autorem je Jaroslav Koloděj.

Je to veselá pohádka, děti budou i zpívat.
Děti opět samy tvoří kulisy.

S hudbou nám pomáhá Milan Kratochvíl
Režie se ujala Bohuška Bitalová a pomáhá jí Růžena Kratochvílová

Fotogalerie ze hry: Jak Kašpárek vysvobodil krále Honzu (2020)

Premiéra divadelní pohádky je naplánovaná na 22. březen 2020 v 15 hodin ve Společenském sále U Pernických ve Valašské Bystřici.


Činnost v uplynulých letech

2017

Dětský divadelní soubor Chaos – Minidrama z Valašské Bystřice nastudoval, pro divadelní sezonu 2017, pohádkovou komedii „O Bedřišce a Kajetánovi“, autorem je Zdeněk Kozák.

Příběh nás zavedl na zámek krále Panovce a královny Kopřivky ve chvíli, kdy si princezna Bedřiška vybírá ženicha. O její urozenou ručku se však uchází i mocný čaroděj Hexnšus Zlolajný, jenže toho princezna nechce. A tak nezbývá než utéct v přestrojení! Co třeba za kartářku? Nebo za žebračku?

Princezna se odvážně vydá na cestu hledat úkryt před čarodějem. Co všechno cestou prožije a jestli bude na konci královská svatba?
Fotogalerie z představení O Bedřišce a Kajetánovi

2016

Pro rok 2016 jsme vybrali pohádku Čáry báby Cotkytle aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda, autor Zdeněk Kozák. Pohádkový příběh nás zavede do kuchyně čarodějnice Cotkytle. Za ní přichází král s prosbou o pomoc při vdavkách jeho dcery Zlátenky, ta se totiž zamilovala do Honzy co mu sláma čouhá z bot a to se panu králi nelíbí, přál by si totiž bohatého ženicha. Čarodějnice se rozhodne králi pomoci a vydá se na cestu k dědu Vševědovi pro jeho zlaté zuby. Cestou musí překonat různé potíže, dokonce i přeplout moře. Ještě, že zná spoustu užitečných kouzel, která ji pomohou na její nelehké cestě.

Režie - Miroslav Cáb

Fotografie ze hry

Děkujeme souboru Chaos, který nám poskytl svoji divadelní klubovnu, kostymérnu a další všelikou pomoc. Také děkujeme obecnímu úřadu za možnost užívat sál při našich pravidelných zkouškách.

Kontakty

Poštovní adresy:
Divadelní spolek CHAOS
Valašská Bystřice č.p. 222
75627 Valašská Bystřice

IČO: 70640351Miroslav Cáb
Vedoucí souboru i spolku
Valašská Bystřice 797
75627 Valašská Bystřice
puding @ tiscali.cz
739 541 369

Ing. Jana Křesťanová
Organizační záležitosti souboru
Valašská Bystřice 335
75627 Valašská Bystřice
jani.majerova @ seznam.cz
724 140 304

David Svoboda
Administrace toho webu
david.svoboda @ soukroma.cz
608 436 044