divadelní soubor

chaos

Valašská Bystřice

divadelní soubor

chaos

Valašská Bystřice

Minidrama

Dětský divadelní soubor Chaos – Minidrama z Valašské Bystřice

Jak Kašpárek vysvobodil krále Honzu

2020

Dětský divadelní soubor Chaos – Minidrama z Valašské Bystřice pro divadelní sezónu 2020 nacvičil pohádku „Jak Kašpárek vysvobodil krále Honzu“, autorem je Jaroslav Koloděj.

Je to veselá pohádka, děti v ní i zpívaly.

Vlastní kulisy.

S hudbou pomohl tradičně Milan Kratochvíl.

Režie se ujala Bohuška Bitalová a pomáhala jí Růžena Kratochvílová.

Premiéra divadelních pohádky se uskutečnila 22. březen 2020 v 15 hodin ve Společenském sále U Pernických ve Valašské Bystřici.

O Bedřišce a Kajetánovi

2017

Dětský divadelní soubor Chaos – Minidrama z Valašské Bystřice nastudoval pro divadelní sezónu 2017 pohádkovou komedii „O Bedřišce a Kajetánovi“, autorem je Zdeněk Kozák.

Příběh nás zavedl na zámek krále Panovce a královny Kopřivky ve chvíli, kdy si princezna Bedřiška vybírá ženicha. O její urozenou ručku se však uchází i mocný čaroděj Hexnšus Zlolajný, jenže toho princezna nechce. A tak nezbývá než utéct v přestrojení! Co třeba za kartářku? Nebo za žebračku?

Princezna se odvážně vydá na cestu hledat úkryt před čarodějem. Co všechno cestou prožije a jestli bude na konci královská svatba?

Čáry báby Cotkytle aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda

2016

Pro rok 2016 jsme vybrali pohádku Čáry báby Cotkytle aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda, autor Zdeněk Kozák. Pohádkový příběh nás zavede do kuchyně čarodějnice Cotkytle. Za ní přichází král s prosbou o pomoc při vdavkách jeho dcery Zlátenky, ta se totiž zamilovala do Honzy co mu sláma čouhá z bot a to se panu králi nelíbí, přál by si totiž bohatého ženicha. Čarodějnice se rozhodne králi pomoci a vydá se na cestu k dědu Vševědovi pro jeho zlaté zuby. Cestou musí překonat různé potíže, dokonce i přeplout moře. Ještě, že zná spoustu užitečných kouzel, která ji pomohou na její nelehké cestě.

Režie - Miroslav Cáb